A Linda 10 holker díszléc egy közepes méretű stukkó, hasonló mintával, de tőle kisebb Márta 01 holker díszléc méretben is kapható!
Már egy egyszerű holker díszléccel is sokkal hangulatosabbá válnak a belső terek.
A függőleges falak és a mennyezet találkozásának (holker) díszítése a legelterjedtebb lakásdíszítő megoldás. A köznyelv számos kifejezést (sarokszegőléc, díszléc, holkerléc) használ ezen beltéri díszítő elemek megnevezésére.
A holkerlécek legfőbb jellemzői a mintázat és a profil méretei (befogó és átfogó).
Egy lakás díszítésekor gyakran alkalmaznak különböző profilméretű, azonos mintázatú léceket. Kisebb méretű helyiségekbe (spejz, fürdőszoba
) a díszléc legkisebb méretét választhatja. Normálméretű helyiségekbe (szobák, nappali, étkező...) középméretű díszlécet választhat. Nagyméretű, nagy belmagasságú helyiségekbe (galériás...) nagyméretű díszlécet választhat. Ezzel a lehetőséggel biztosítjuk a lakáson belüli egységes mintázatú stukkózást, visszafogottan elegáns megjelenést tudunk biztosítani lakásunknak.
A holker díszlécekhez számos hasznos kiegészítő elemet is megtalál kínálatunkban.
Külső-, belső sarokelemeket, profilsimítót és karnistakaró léctámaszt, melyek megkönnyítik az Ön vagy kivitelezője munkáját.
Előnyei a kiegészítő elemeknek, hogy az üzemi körülmények közt, számítógép vezérlésű gépeinkkel lényegesen pontosabb vágásokat tudunk előállítani, mint az építkezés helyszínén.
SZEGŐLÉC FÜGGÖNYTARTÓSÍN TAKARÁSÁVAL A SZOBÁNKBAN
1. Munkaterület előkészítése: takarjunk le a portól és esetleg elcseppenő ragasztótól megvédeni, megóvni szánt burkolatot és minden olyan tárgyat ami a közelben van.
2. Fogadófelület előkészítése: Győződjünk meg annak a falfelületnek a minőségéről, amelyre a dekorációs elemeket ragasztani szeretnénk: a vakolatnak stabilnak száraznak és pormentesnek kell lennie.
3. Méreteket felvitele: Vegyük fel, vigyük fel a méreteket. Javaslom, inkább mérjünk kétszer, minthogy rossz méretre, el szabjunk mert akkor utólag már "szabhatjuk".
4. Ragasztás sorrendje: Javaslom, ha van lehetőség, akkor ragasszuk fel pl. a végelemeket, illetve a sarokelemeket, azt követően mérjük a köztük lévő távolságot, egyszerűbb, pontosabb és gyorsabb, munkavégzést eredményez.
5. Ragasztás hol, hogyan: ragasztás Mester Stukkó ragasztóval. Már a földön nyomjuk a ragasztót a ragasztandó elemre. A szálvégek összeragasztásáról sohase feledkezzünk meg!
6. Profilsimító jelentősége: az elemek, szálvégek és kiegészítő elemeik összeragasztásánál kitüremkedő ragasztó eldolgozásához, simításához használjuk a profilsimítót!
7. Lécek széleinek zárása: a ragasztott felülethez (oldalfal, mennyezet). - Szerencsésen mértünk, kijelöltünk, szabtunk, fel és összeragasztottunk gyakorlatilag a dekorációs elemek a helyükre kerültek. Ehhez a feladathoz használhatjuk a stukkó ragasztónkat, de használhatunk szilikonmentes hézagkitöltőt is. Kinyomó pisztolyunkkal a dekorációs elemeink széleinél vékonyan zárjuk az illesztéseket, majd ujjheggyel vagy vizes szivaccsal simítsuk el. Glettelést alapvetően nem igényelnek az elemek, esetleg a toldásoknál, itt is nagy előny a profilsimító használata!
Egyelőre talán ennyit egy alap díszléc felrakásáról. Nem szeretném, ha tovább tartana ezt az anyagot átnézni, mint a kivitelezés. Mennyi időt vesz igénybe egy szoba szegőléccel való dekorálása? Precíz, pontos előkészítést feltételezve, összeszokott párosnak kb. fél óra.
Ha többet szeretne a témáról olvasni, töltse le Komplett Gyakorlati Útmutatónkat, melyben bemutatjuk a dekorálás minden trükkjét!