Péter 104-K díszléc, homlokzat díszítő stukkók
Zárt cellaszerkezetű, pihentetett anyagból, 2m-es fehér szálakban készül.
- A zárt cellaszerkezetű anyagnak vízfelvétele nincs, ez biztosítja a fagyállóságot.
- A 2m-es szálak jelentősen gyorsítják a beépítést, kevesebb a toldás, haladósabb a kivitelezés, kisebb a költség!
- Fehér színének a festésnél van óriási jelentősége, hiszen fehér alapszínről indulva bármilyen színre kívánjuk festeni, kevesebb festéket és így rövidebb felhordási időt igényel, ami nagyon jelentős költségmegtakarítás jelent!
- A legdurvább hiba amit el lehet követni, ha nem pihentetett alapanyagból készült díszléceket építünk be. A lécek alapanyaga gyártás után még hónapokig zsugorodik, így a toldásoknál keletkezhetnek apró repedések amennyiben a díszlécek gyártója nem megfelelően pihentetett alapanyagot használ! A Blue Dekoration termékcsalád elemeit, előzetesen 3-5 hónapig pihentetett alapanyagból gyártjuk.
Ezekről és hasonló témákról mindent megtudhat oldalainkon!
Elegáns megjelenés!
Megjelenésében a régi idők szép homlokzatait idézi, de számtalan lehetőséget nyújt belsőterek díszítésénél is.
Alkalmazásának lehetőségei
Nagyon sok helyen alkalmazható, ezért ez az a léc, amely a legtöbb opciókén kínált kiegészítő elemmel, családtaggal kombinálható. Itt most nem sorolnám fel mindet, de ha szeretné megnézni, akkor a javaslom az oldal keresőjének használatát (ez minden termékre igaz)! Csak írja be a keresni kívánt termék nevét és a kereső az összes termékkiegészítőt és az oldalon található alkalmazási ötleteket megjeleníti!
ABLAKKERET KÖRÜLI DÍSZÍTÉS A HÁZ HOMLOKZATÁN
1. Munkaterület előkészítése: Takarjuk le az elcseppenő ragasztótól megvédeni kívánt burkolatot takarófóliával!
2. Fogadófelület előkészítése: Győződjünk meg annak a falfelületnek a minőségéről, amelyre a dekorációs elemeket kívánjuk ragasztani! Száraznak, pormentesnek, stabil vakolatúnak kell lennie!
3. Méreteket felvitele: Vegyük fel a méreteket és vigyük fel azokat a falra.
Inkább mérjünk kétszer, minthogy rossz méretre elszabjunk. Mert akkor "szabhatjuk"!
4. Ragasztás sorrendje: Javaslom, ha van lehetőség, akkor ragasszuk fel pl. a végelemeket, illetve a sarokelemeket és azt követően mérjük a köztük lévő távolságot. Egyszerűbb, pontosabb és gyorsabb, munkavégzést eredményez.
5. Ragasztás mivel, hogyan: Ragasztás Mester Stukkó ragasztóval: már a földön nyomjuk a ragasztót a ragasztandó elemre. A szálvégek összeragasztásáról sohase feledkezzünk meg!
Ragasztás polisztirol lapragasztóval: Szélesebb, nagyobb felfekvésű díszítő elemeknél használhatunk polisztirol lapragasztót. A ragasztót bekeverjük, majd felkenjük a díszítendő falfelületre és egy fogazott kanállal, vagy fogazott spaklival felbordázzuk. A díszítő elemeket csak rányomjuk a bordázott ragasztóra. Szálvégek összeragasztásához itt is stukkó ragasztót használjunk!
6. Profilsimító jelentősége: Az elemek, szálvégek és kiegészítő-elemeik összeragasztásánál kitüremkedő ragasztó eldolgozásához, simításához használjuk a profilsimítót!
7. Lécek széleinek zárása: Ragasztóval zárjuk a díszítőelemeket, (széleiket) az azokat fogadó falfelülethez.
A stukkók, polisztirol szegőlécek felrakása, beépítése elkészült. Egy nagyon fontos dologról, még feltétlenül beszélnünk kell.
8.Kérgesítés: A mechanikai sérülésnek kitett díszléceket, stukkókat védeni kell kéreganyaggal, kérgesítéssel. Kéreganyagot képzünk polisztirol lapragasztóból. A ragasztót tejföl sűrűségűre keverjük és lapos ecsettel több rétegben felhordjuk. Természetesen az egyes rétegek felkenése közt az előző réteg száradását kivárjuk. A rétegek számát a sérülési veszélyeztetettség határozza meg, általában 3-5 réteg ad megfelelő keménységet. Azokat a díszítő elemeket melyek sérülésnek nincsenek kitéve szükségtelen kérgesíteni.
Mennyi időt vesz igénybe egy ablak szegőléccel való dekorálása? Precíz, pontos előkészítést feltételezve, összeszokott párosnak kb. fél óra.
Ha többet szeretne a témáról olvasni, töltse le Komplett Gyakorlati Útmutatónkat, melyben bemutatjuk a dekorálás minden trükkjét!