Homlokzatdíszítés kültéri díszlécek felhasználásával! Bővebb információt az oldal alján található termékleírásban olvashat!
Tekintse meg videónkat!
This text will be replaced
További információk
Cikkszám
ablakkeret-42
Termék leírás
42. ABLAKKERET
Homlokzatdíszítés kültéri polisztirol díszléc
felhasználásával!
Ablakkeret és ablakpárkány az ablak körül!
Családi ház és egyéb épületek díszítésének első lépése az ablakok körüli homlokzat díszítése, ablak és ajtódíszléc használatával!
Az ablakkeret építése a ház homokzatdíszítés egyik nagyon fontos része!
♦
Polisztirol kültéri díszlécből keretet képezünk az ablakkáva köré. A keretet megépíthetjük akár egyfajta díszlécből is, de kombinálhatjuk is, több általunk gyártott díszléccel.
♦
A keret oldalát és a keret felső részét képezhetjük ugyanazzal a díszléccel, de kombinálhatjuk egy más mintázatú és méretű díszléccel is. Ezek a polisztirol díszlécből készített keretek képezik a homlokzat díszítést, azaz a homlokzat stukkót!
♦
Keretek készítéséhez, legyen az egy vagy több profilú díszlécből, minden esetben adunk a helyszíni munkát gyorsító, segítő kiegészítő elemeket.
Ablak dekoráció, az ablak díszek alkalmazásával!
♦
Az ablak oldalkeret ablakdíszekkel történő megszakításával, sordíszek beépítésével változatossá és díszessé tehetjük ablakkeretezésünket!
♦
A keret felső részét (ablak szemöldökét) szintén díszíthetjük erre a célra gyártott ablak dísszel, díszekkel ezek az ablak középdíszek és ékkövek!
♦
Ékkő formájú ablak középdíszt csak nálunk kap az országban! Önnek is ajánlom ezeket a szinte filléres, de nagyon szép ablak és ajtódíszeket.
Ablakpárkány, az ablakkeret szerves része!
♦
Minden épület homlokzatdíszítésében nagyon fontos díszítőelem és díszítési lehetőség is a homlokzat párkány!
♦
A homlokzaton,elhelyezkedésük szerint meghatározhatunk különböző párkányokat, így ereszpárkányt, homlokzat tagoló párkányt, amelyet a homlokzat tagolására és díszítésére alkalmazunk, és az ablakkeret szerves részeként az ablakpárkányt!
♦
Az ablakpárkány az ablakkeret alsó részének, az ablakkönyöklőnek a díszes megjelenését biztosítja.
♦
Polisztirol kültéri díszlécekből nagyon szép ablakpárkányokat építhetünk házunk homlokzatára!
♦
Nagy előnye ennek a megoldásnak, hogy könnyű, ezért a hőszigetelésre is ráépíthető, ragasztható! A számtalan előny közt még fontos, hogy felújításnál nem kellkivésni a régi megkopott, elöregedett párkányt, csak könnyedén elé, illetve köré ragaszthatunk egy polisztirol ablakpárkány elemet. A régi, megkopott párkányt és az új elemet együtt fölülről lefedhetjük egy erre a célra alkalmas lemezzel ( horganylemez, rézlemez, Lindab-lemez stb).
Javaslom Önnek ezeket az oldalakat!
Valós, könnyen kivitelezhető megoldásokat mutatok!
Oszlopra hajlítható díszléccel könnyen látványos oszlopfőt készíthetünk. Az oszloptestet bordázzuk egy speciálisan bordák kialakítására kifejlesztett díszléccel! A beépítés minden műveletét videón megmutatjuk Önnek!
Párkányok,igen hasznos díszítő elemek, homlokzatunkat ezzel tehetjük tagolttá. Alacsony épületet függőleges, magas falfelületet vízszintes vonalakkal, párkányokkal oszthatunk meg. Ezzel a díszítésen túl, egy hasznos optikai hatást érhetünk el: nyújtjuk, illetve szélesítjük házunk látványát.
Gondoljon bele, hogy most éppen egy olyan döntés előtt áll amit ha elront az mindig látszani fog. Ezért feltétlen javaslom szánjon időt arra hogy megszerezze azt az alapismeretet a témában, amelynek segítségével szép és maradandó eredményt érhet el!
Takarjuk le az elcseppenő ragasztótól megvédeni, megóvni szánt burkolatot!
2. Fogadófelület előkészítése:
Győződjünk meg annak a falfelületnek a minőségéről, amelyre a dekorációs elemeket kívánjuk ragasztani, száraznak, pormentesnek, stabil vakolatúnak kell lennie.
3. Méreteket felvitele:
Vegyük fel a méreteket és vigyük fel azokat a falra.
Inkább mérjünk kétszer, minthogy rossz méretre, elszabjunk. Mert akkor "szabhatjuk"!
4. Ragasztás sorrendje:
Javaslom, ha van lehetőség, akkor ragasszuk fel pl. a végelemeket, illetve a sarokelemeket és azt követően mérjük a köztük lévő távolságot. Egyszerűbb, pontosabb és gyorsabb, munkavégzést eredményez.
5. Ragasztás hol, hogyan:
Ragasztás Mester Stukkó ragasztóval, már a földön nyomjuk a ragasztót a ragasztandó elemre.
A szálvégek összeragasztásáról sohase feledkezzünk meg!
6. Ragasztás polisztirol lapragasztóval:
Mint már korábban említettem (segédanyagoknál) szélesebb, nagyobb felfekvésű díszítő elemeknél használhatunk polisztirol lapragasztót.
A ragasztót bekeverjük, majd felkenjük a díszítendő falfelületre és egy fogazott kanállal, vagy fogazott paklival felbordázzuk. A díszítő elemeket csak rányomjuk a bordázott ragasztóra.
Szálvégek összeragasztásához itt is stukkó ragasztót használjunk!
7. Profilsimító jelentősége!
Az elemek, szálvégek és kiegészítő-elemeik összeragasztásánál kitüremkedő ragasztó eldolgozásához, simításához használjuk a profilsimítót!
8. Lécek széleinek zárása!
Ragasztóval zárjuk a díszítőelemeket, (széleiket) az azokat fogadó falfelülethez.
A stukkók, polisztirol szegőlécek felrakása, beépítése elkészült.
Egy nagyon fontos dologról, még feltétlenül beszélnünk kell.
9. Kérgesítés!
A mechanikai sérülésnek kitett díszléceket, stukkókat védeni kell kéreganyaggal, kérgesítéssel.
Kéreganyagot képzünk polisztirol lapragasztóból. A ragasztót tejföl sűrűségűre keverjük és lapos ecsettel több rétegben felhordjuk. Természetesen az egyes rétegek felkenése közt az előző réteg száradását kivárjuk.
A rétegek számát a sérülési veszélyeztetettség határozza meg, általában 3-5 réteg ad megfelelő keménységet. Azokat a díszítő elemeket melyek sérülésnek nincsenek kitéve szükségtelen kérgesíteni.
Mennyi időt vesz igénybe egy ablak szegőléccel való dekorálása? Precíz, pontos előkészítést feltételezve, összeszokott párosnak kb. fél óra
Még több információt a díszlécek beépítéséhez!
A weboldalunk, szolgáltatásaink, továbbá a felhasználói élmények javítása érdekében úgynevezett sütiket (cookie-kat) használ. A "Rendben" gomb lenyomásával engedélyezi őket, hozzájárulását adja, hogy elfogadja őket.